همســـــفر
آسایش , آرامش , زندگی .....شهر من لاهیجان
درباره وبلاگ


آسایش , آرامش , زندگی

مدیر وبلاگ : همسفر
نویسندگان

اخطار! آنچه در مورد کارگزاران دیده شد، برای شرکتی ها هم در حال تکرار است!

tahlil2مخابرات ما – وقتی ما بخش اعظمی از نیروهای شرکتی را از حقوق عادی خود محروم می کنیم، نتیجه اش همین است که میشود!

تکرار

 

مخابرات ما (نادری ۸۰) - ما در شرکت بزرگ مخابرات ایران و استانها، عموما وقتی سراغ مشکلی می رویم که مجبور باشیم. قبل از آن هم امیدواریم حوادث دست بدست هم بدهند تا ما به هدف خودمان برسیم.

 

بطور مثال در مورد موضوع کارگزاران، ابتدا این بنده های خدا دنبال حقوق اولیه خود از جمله بیمه و خدمات درمانی پزشکی بودند. اما ما آنقدر کار را کش دادیم که حامیان آنان دیگر کار را از اختیار مخابرات و کارگزاران خارج کردند. هر چه میگذشت کارگزاران به حقوق اولیه خود آشناتر می شدند و به کمتر از تمام آن رضایت نمی دادند.

 

حتی هر بار که با نمایندگان این دوستان به توافق رسیدیم، مدیری از گرد راه رسید و خواست با تغییری در اجراء، به هر نحوی که می تواند خواسته آنان را به آنچه مخابرات تمایل به اجرایش دارد نزدیک کند.

 

نمونه اش ترفندی بود که جناب کارگزار -مدیر عامل آن زمان شرکت ارتباطات ثابت-  به همراه جناب باطنی -مدیر نیروی انسانی شرکت مخابرات ایران- به اجرایش دست زدند و سعی کردند این افراد را به قرارداد ساعتی وادار کنند.

وقتی قرارداد ساعتی را نپذیرفتند و آن واقعه دردناک در جلوی دادگستری تهران رخ داد، باز هم عبرت نگرفتند و این بار با دو شیوه دیگر می خواهند بین کارگزاران و هدفشان فاصله بیندازند.

به هر حال، قشر کارگزاران عموماً افرادی ضعیف از نظر بنیه مالی هستند. لذا شاید وادار شوند در گذر زمان به سیاست های مخابرات تن در دهند. اما …. واقعیت چه میشود؟ وظیفه چیست؟ و …..

از این دو ترفند فعلاً حرفی نمی زنم، چون قصدم نوشتن موضوع کارگزاران نیست، بلکه می خواهم از این مثال استفاده کنم تا اعلام خطری دیگر بکنم.

 

امروزه نیروهای شرکتی با سوابقی طولانی مدت، خواستار دریافت حقوق اولیه خود هستند، بطوریکه از فلاکت زیر خط صفر نجات یابند.

باید پذیرفت که این افراد هستند.

هر چند که بسیاری از آنها با ارتباطات خانوادگی با کارکنان و مدیران مخابراتی آمده اند، ولی همه هم چنین نیستند. پارتی دارها بزودی قراردادی مستقیم با مخابرات می بندند و باز هم همان نیروهای کاری و بدون پارتی می مانند.

 

امروزه اگر دستی به سر و روی پرداختی های شرکتی ها کشیده نشود، قدری حقوقشان به حداقل سطح زندگی نزدیک نشود، بر مخابرات همان میرود که در موضوع کارگزاران رفت.

 

من چند ماه قبل به مخابرات و بویژه به جناب باطنی و جناب کارگزار اخطار کردم که از این شیوه ها دست بردارند و اجازه بدهند نیروهای کاری و مرتبط مخابرات سامان یابند، وگرنه امسال سال سختی برای مخابرات خواهد بود.

 

همیشه ما که موضوعی را پیش بینی می کنیم در مظان اتهام واقع می شویم. در حقیقت متهم به این هستیم که چون موضوعی را بدرستی پیش بینی می کنیم، پس ما مسبب ایجادش هستیم!

 

در حقیقت مخابرات و مدیرانش فرافکنی میکنند!

چیزی نخواهد گذشت که ارتباطات شرکتی ها با مجلس شورای اسلامی، با وزارت کار و نهادهای دلسوز نظام وصل میشود و راه کارگزاران را امتحان خواهند کرد.

 

آنگاه دیگر با تبدیل قرارداد شرکتی ها، از ساعتی به روزانه و کامل (در گلستان) و از روزانه و ماهانه به قرارداد مستقیم هم دوای درد مخابرات نخواهد بود.

در آنصورت دیگر مخابرات و همه درآمدش نخواهد توانست از پس ضرر این شیوه مدیریتی در مخابرات بر آید.

 

مجبورم مستقیماً به جناب کارگزار اشاره کنم.

ایشان را مدیری میدانم که اخیرا تمام فرم ها و شکل قراردادهای شرکتی ها را طراحی و مدیریت کرده است. لذا طبیعی است که مشکلاتی مثل استان گلستان را از چشم ایشان ببینم.

لذا از ایشان خواهش میکنم راه رفته در مورد کارگزاران را دوباره امتحان نکنند!  آیا ضرر آن یکی کافی نبود؟

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط : مخابرات ما،

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
خوش آمدید.


دانلود آهنگ
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic